Poziv studentima na konferenciju Info DASKA 2024.

Poziv za sudjelovanje na konferenciji
InfoDASKA 2024.
Osijek, 23. – 24. 5. 2024.
Umjetna inteligencija – izazovi i mogućnosti
Nalazimo se u vremenu velikog uspona umjetne inteligencije što dovodi do različitih mišljenja i stavova glede same umjetne inteligencije. Populacija se dijeli na one koji umjetnu inteligenciju smatraju vrlo korisnim alatom koji donosi različite nove mogućnosti te na one koji razvijaju osjećaj nesigurnosti i uviđaju izazove koje ona donosi.
S obzirom na to da je umjetna inteligencija vrlo široko područje s izuzetno velikim utjecajem na brojna, i znanstvena i svakodnevna područja ljudskog djelovanja, glavna tema konferencije uključuje sljedeće podteme*:
  • Umjetna inteligencija u obrazovanju
  • Umjetna inteligencija u knjižnicama, arhivima i muzejima
  • Umjetna inteligencija u svakodnevnom životu
  • Etika korištenja umjetne inteligencije i odgovorno korištenje
  • AI pismenost
  • Umjetna inteligencija kao pokretač tehnoloških promjena
*Na konferenciji su dobrodošli i radovi s bilo kojom drugom temom iz područja informacijskih i komunikacijskih znanosti ili radovi povezani s temom umjetne inteligencije.
Upute za pripremu sažetka:
  • predaje se u formatu MS Word
  • naslov se piše fontom Times New Roman, veličine 14
  • sažetak se piše fontom Times New Roman, veličine 12, s obostranim poravnanjem i proredom 1,5
  • treba sadržavati 300 do 500 riječi
  • strukturirani sažetak mora sadržavati cilj, istraživačka pitanja, metodologiju i/ili najvažnije rezultate istraživanja, zaključak i ključne riječi (najviše 5).
Prijavom rada javljate se za usmeno i javno izlaganje Vašeg rada na konferenciji. Izlaganja traju maksimalno 15 minuta i izvode se uz PPT prezentaciju. Nije potrebno slati cjelovit rad.
Sažeci se šalju elektroničkom poštom na: infodaska2024@gmail.com
Rokovi
Predaja sažetka: 31. 3. 2024.
Obavijest o prihvaćanju: 15. 4. 2024.
Predaja prezentacije: 15. 5. 2024.
Sudjelovanje na konferenciji besplatno je za sve sudionike.