Poziv na predavanje "Perspektiva zaposlenja u IKT sektoru"

Perspektiva zaposlenja u IKT sektoru ili kako tehnologije i društvo utječu jedno na drugo, a time posljedično i na nas

Prenosimo poziv na predavanje u organizaciji stručnog prijediplomskog studija Informacijske tehnologije Sveučilišta u Zadru pod nazivom "Perspektiva zaposlenja u ICT sektoru ili kako tehnologije i društvo utječu jedno na drugo, a time posljedično i na nas" koje će održati mr. sc. Darko Jureković. Predavanje je namijenjeno studentima Sveučilišta u Zadru i učenicima završnih razreda četverogodišnjeg srednjoškolskog obrazovanja koji razmišljaju o karijeri u IT sektoru. Predavanje će se održati u predavaonici NK - 125 u petak, 05.04.2024.  s početkom u 13.00h.

Sažetak: Vrijeme je dramatičnih promjena svijeta u kojem živimo. Demografskih, gospodarskih, političkih i, naravno, tehnoloških. Kako promjene u društvu utječu na razvoj tehnologija i kako, povratno, nove tehnologije utječu na razvoj društva te kako u tako nepredvidljivom okruženju donositi informirane i dobre odluke o odabiru vlastitog profesionalnog životnog puta? Računarstvo u oblaku, internet stvari, strojno učenje i umjetna inteligencija samo su neki od pojmova kojih ćemo se „dotaknuti" u našem susretu i razgovoru.

Kratak životopis: Darko Jureković ima  višegodišnje iskustvo vođenja projekata i programa, poglavito u obrazovnoj zajednici i za obrazovnu zajednicu. Od 2015 godine je voditelj programa Oracle Academy za deset država srednje i istočne Europe, uključujući Hrvatsku. Prije zaposlenja u korporaciji Oracle, radio je kao voditelj programa u korporaciji Microsoft te kao voditelj niza projekata, uključujući one u Hrvatskom Telekomu i one financirane iz sredstava Svjetske Banke te EU fondova. Dugogodišnji je član najveće međunarodne udruge voditelja projekata, Project Management Institute.

Darko Jureković