Obavijest za studente  o upisu u ljetni semestar i upisu obveznih i izbornih kolegija putem Studomata

Upis u ljetni semestar akad. god. 2022./2023. započinje 14. veljače 2023., a završava 24. veljače 2023. god. i obavljat će se online za sve studente koji imaju e-indeks (iksicu). Studenti koji imaju indeks mogu doći osobno u Tajništvo ili se javiti online prema uputama koje su navedene u daljnjem tekstu.

Upis se obavlja sljedećim redoslijedom:

1. upis obveznih i izbornih kolegija  putem Studomata

od 14. do 24. veljače 2023.-kolegiji se upisuju u skladu s redovima predavanja matičnog studija

1. Nakon upisa kolegija na Studomatu potrebno se je javiti u Tajništvo putem e-maila od 14. veljače 2023. do 3. ožujka 2023., ako nisu prethodno poslali potvrdu o uplati školarine. Uplatnicu su dobili na početku akad. god. (osim apsolvenata). Mogu se javiti na mail kako slijedi:

Svi studenti koji su uplatili upisninu 200,00 kn na početku akad. god. (studij bez školarine) ne trebaju se javljati u Tajništvo, već samo upisuju kolegije putem Studomata.

Studentima koji imaju indeks ovjerava se isti u Tajništvu nakon provjere upisa kolegija na Studomatu (ako su se upisali putem Studomata). Ako plaćaju školarinu donose i potvrdu o uplati školarine (ako je nisu prethodno poslali na mail), a uplatnicu su dobili na početku akad. god. (osim apsolvenata).

Studenti koji idu na Erasmus u ljetnom semestru ne upisuju kolegije putem Studomata, već će ih upisati po povratku s Erasmusa.

Studenti kojima je upisana parcijala ne upisuju se preko studomata, njima su već dodani predmeti iz ljetnog semestra.

APSOLVENTI se ne upisuju putem Studomata, već se javljaju za upis putem e-maila mjurlina1@unizd.hr.

Svi studenti kojima Studomat ne dozvoljava upis trebaju se javiti na mail.

SVAKI EVENTUALNI POGREŠAN UPIS KOLEGIJA PUTEM STUDOMATA BIT ĆE PONIŠTEN.

Podsjećamo generaciju studenata koja je prijediplomski studij upisala u akad. 2015./2016. da im pravo studiranja traje do 30. rujna 2023. Isto vrijedi i za generaciju studenata diplomskih studija koji su se upisali u akad. god. 2017./2018. godine.

Redovitim studentima-apsolventima koji će završiti studij do 31. ožujka 2023. studentska prava traju do 28. veljače 2023. te u roku od mjesec dana, odnosno do 28. ožujka 2023. trebaju regulirati zdravstveno osiguranje i predati potvrdu o studentskom statusu u Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje kako bi se osigurali po drugoj osnovi.

Za upis predmeta iz Centra za strane jezike sve dodatne informacije možete pronaći na poveznici https://csj.unizd.hr/

Molimo da se za sve poteškoće sa Studomatom javite na e-mail:  mjurlina1@unizd.hr ili da dođete u Tajništvo dr. Franje Tuđmana 24i, soba 110.

Upute o postupku upisa kolegija putem Studomata

• Prije upisa kolegija na Studomatu provjerite redove predavanja svog upisanog studija na mrežnoj stranici matičnog odjela i raspored sati.
  • Prijavljujete se na Studomat koristeći elektronički identitet AAI@EduHr.
  • Ako u ISVU sustavu nedostaje neki od obveznih osobnih podataka, Studomat će tražiti da ih upišete.
  • Odabirete obvezne i izborne kolegije.
  • Odabir kolegija mora biti u skladu s pravilima o ECTS bodovnim kvotama navedenim na sučelju Studomata, odnosno u skladu s pravilima koja su navedena na redovima predavanja koji su objavljeni na gore navedenoj mrežnoj stranici.
  • Nakon odabira željenih kolegija provjerite vlastiti izbor i na kraju potvrdite upis kolegija.

Važne napomene:

• Nakon odabira i potvrde upisa izbornih kolegija na Studomatu, iste više ne možete mijenjati putem Studomata
  • Izborne kolegije student bira u skladu s redom predavanja.
  • Za promjenu već odabranih i upisanih izbornih kolegija javite se  u tajništvo. Izborne kolegije možete promijeniti samo ako za kolegij nije popunjena upisna kvota i to u razdoblju dok traju upisi.
  • Za upis kolegija iz nastavničkih kompetencija iz diferenciranog kurikuluma potrebno je vidjeti koji se kolegiji nude prijediplomskoj odnosno diplomskoj razini, a što je navedeno u redu predavanja koji možete vidjeti ovdje.
  • Izborni kolegij se neće izvoditi ako ima manje od 10 upisanih studenata. Studenti koji su upisali izborni kolegij koji se ni nakon prvog tjedna ne izvodi trebaju u Referadi odabrati drugi izborni kolegij u okviru zadane upisne kvote.