"IZy dan" - Dan Sveučilišta na Odjelu za informacijske znanosti

[DAN SVEUČILIŠTA NA ODJELU ZA INFORMACIJSKE ZNANOSTI]

🟠🖼10:00h - IZLOŽBA: izbor radova studenata informacijskih znanosti u polju vizualne komunikacije

Nakon više od deset godina nastave na kolegijima u sklopu kojih studenti informacijskih znanosti stječu znanja i vještine u polju vizualne komunikacije i stvaraju brojna vizualna djela, sazrio je trenutak da se studentske aktivnosti predstave na izložbi. Najviše studentskih radova na izložbi napravljeno je tijekom vježbi iz kolegija 'Oblikovanje sadržaja za digitalne knjižnice' i 'Digitalna multimedija'. U okviru ovih i još nekoliko kolegija studenti su ukupno napravili nekoliko tisuća vizualnih djela, pa će na izložbi biti prikazan tek mali dio ukupne produkcije. Odabrana su ona djela koja su po različitim svojim aspektima kvalitetna i reprezentativna. Možda će dojmovi s izložbe ponekom promatraču poslužiti kao poticaji i inspiracija u promišljanju i stvaranju novih vizualnih djela i daljnjem razvoju znanja i vještina bitnih za tu aktivnost.

🟣📷13:00h / uč. 119 - SJEĆAŠ LI SE STUDENTSKIH DANA? - slikom kroz studentski život

Projekt „Arhiviranje studentskog života studenata Sveučilišta u Zadru" pokrenuli su Odjel za informacijske znanosti i Odjel za etnologiju i antropologiju. Cilj projekta je u digitalnom arhivu Topoteka okupiti one sadržaje koji ilustriraju različite oblike akademskog i društvenog života studenata, odnosno različite znanstvene, društvene, kulturne, sportske i druge aktivnosti naših studenata, kao i dokumente vezani uz formalne i neformalne oblike studentskih aktivnosti. U digitalnom arhivu Topoteka zastupljeni su sadržaji o studentskom životu svih odjela, sadržaji vezani uz studentske udruge, sportske i sve druge aktivnosti. Na taj način pridonosi se arhiviranju tih podataka, ali i promoviranju studentskih aktivnosti na Sveučilištu u Zadru. Arhiv predstavlja lijepu sliku o zadarskom sveučilištu, ali i lijep podsjetnik na studentske dane mnogim našim alumnijima. Pridonesite Topoteci i pošaljite nam slike koje govore o vašem studentskom životu na Sveučilištu u Zadru. Ostavite svoj trag kroz studentski arhiv!

🔵🎲14:00h / atrij - IZy DAN - druženje studenata Odjela

IZy dan iskače iz sveučilišne svakodnevnice. Nastoji okupiti studente i studentice, kolege i kolegice sa Odjela za informacijske znanosti kroz konstruktivnu zabavu, neformalno druženje i razmjenu ideja u cilju stvaranja poticajnog okruženja kako bi se studenti upoznali i družili ali i sudjelovali u aktivnostima i razvoju svoga Odjela. Dođite i zaigrajte popularne društvene igre, čavrljajte uz hranu i piće, anonimno ubacite pitanja i želje u kutiju prijedloga, sudjelujte u nominacijama za najboljeg profesora u raznim šaljivim kategorijama te se po želji zabilježite za sudjelovanje u aktivnostima Odjela poput Izy bloga, Male knjižnice, Ex librisa, promocija odjela, studentske konferencije itd.

To je dan koji ne želite propustiti! 🔥