LIDA video repozitorij

Odnedavno je dostupan LIDA video repozitorij u kojemu se nalaze odabrana izlaganja s LIDA konferencija održanih od 2007. do 2014. godine. U repozitoriju koji je izrađen u sklopu CARNetovog video portala Meduza, pohranjeno je oko 30 izlaganja. Među autorima izlaganja su Christine L. Borgman, Tefko Saracevic, Anna Maria Tammaro, Jeffrey Pomerantz, Paul Sturges, Ed Fox, Gary Marchionini, Herbert Van de Sompel, Lynn Silipigni Connaway, Donald Case, Blaise Cronin, Elke Greifeneder, David Bawden.

Repozitorij je dostupan na sljedećoj web adresi:

Izrađen je u sklopu studentskog pilot projekta. Studentice Paula Džapo i Ivana Šušnjara su pripremile i postavile video snimke u repozitorij. Mentori ovog projekta su bili doc. dr. sc. Martina Dragija-Ivanović, dr. sc. Drahomira Cupar i dr. sc. Mirko Duić. Izlaganja s konferencije LIDA snimali su tijekom posljednjih deset godina dr. sc. Boris Bosančić (docent na Odsjeku za informacijske znanosti, Sveučilište u Osijeku) i dr. sc. Mirko Duić (poslijedoktorand na Odjelu za informacijske znanosti, Sveučilište u Zadru).